Celá pravda o super potravinách

Celá pravda o super potravinách

Salát nebo broskve nejsou ekvivalentní předchozím. Je to předmětem diskusí na mnoha stolech a realita, která vedla další věk dietetiky: věk údajných zdrojů super potravin.

Vzhledem k úpadku povahy výrobků, které dnes konzumujeme, a jednou za čas. Navzdory nerovnému stravovacímu režimu, je výskyt těchto nových výrobků s dalšími vlastnostmi velmi vítán: mají vysoký. Obsah látek pro prevenci rakoviny (jako živiny A, C a E) ) a fytonutrienty (syntetické látky přítomné v rostlinách. Které dodávají tón a chuť, jakož i ochranu před jasným zářením a nemocemi), ničí jedy. Přispívají ke snížení hazardu s koronárním onemocněním nebo zhoubným bujením a bojovým dozráváním.

Chytit vítr z velikosti obvyklých položek ve středomořském stravovacím režimu, například olivového oleje, je normální.

Legenda nebo realita

Je pravda, že jsme konfrontováni s léky vybavenými k obnově a ochraně před potenciálními nemocemi. Nebo je to pomíjivý a nezasloužený sklon, důsledek slavného zájmu stvořeného světa o dietu a pohodu?

Základní hon na výraz „super jídlo“ v Googlu odhaluje, že každých 0,13 sekundy někdo tento výraz sleduje na internetu.

Kromě toho vrací přibližně 700 000 výsledků.

V každém případě, navzdory jeho všudypřítomnosti, neexistuje ani tak definice autority.

Je to vzor nebo styl; Není to nová věc. Před časem mainstreamoví výzkumníci jmenovali užitečné doplňky doplňků. Které bez přidání kalorií chrání zdraví, jako je olivový olej, ořechy nebo modré ryby. Tak vznikl název superpotravina, což však logický důkaz oškliví. Fakta skutečně potvrzují, že jde o výjimečně zdravé předměty.

Odborník na výživu z Biomedicínského výzkumného centra Institutu Carlose III., Manuel Monino, souhlasí s tvrzením: “Takto neexistuje žádná superpotravina. Všechny věci jsou stejné, na rozdíl od explicitních položek diskutujte o superdesignu potravin: chybí důkaz jejich zaručené vlastnosti, ve skutečnosti většina zkoušek vedla in vitro testy na tvorech a používají extrémně vysoké podíly látek, což je obtížné dosáhnout při neustálém přijímání potravy, která je obsahuje.

Když jsou věci stejné, je to vlastně tak, že někteří jsou bohatí na bioaktivní látky nebo fytochemikálie, které jsou v centru zkoumání, například flavonoidy, karoteny, fenolické sloučeniny…“.

“Jsou to pevné předměty, ale neopravují se, pouze zachraňují pohodu, nejlepší případ.” Varuje Irene Breton.

Pro tohoto mistra je nejideálnějším způsobem, jak dodat tělu vše, co opravdu chcete, prostřednictvím kolísavého jídelníčku bohatého na zeleninu, bio produkty, zeleninu, ořechy a celozrnné výrobky, ale bez elitního využití určitého předmětu nebo zabránění ostatním, jako je např. vejce nebo mléčné výrobky “Co přispívá k blahobytu nebo odstraňuje design potravin a nejíst něco odpojeného. Někteří se starají o neuvěřitelné obchody, které požadují od jednotlivců, kteří propagovali ovesnou pšenici, mimořádné šťávy nebo plody Goji, poslední možnost zvažovanou četné super potraviny, když nejsou jedinečné ve vztahu k našim rozinkám, “.

Ve Španělsku utrácíme více než 2 000 milionů eur za předměty s nadpřirozeným výskytem, ​​které tu a tam zahrnují výtažky z evidentně gigantických druhů potravin. Jak uvádí Nieves Palacios, odborník na endokrinologii a sportovní medicínu, při sestavování jídelníčku nesmíme opomíjet přírodní produkty, důsledně ořechy a zeleninu a několikrát týdně zeleninu a ryby.

V roce 2013 The New England Journal of Medicine rozeslal důsledky vyšetřování Institutu Carlose III v Madridu u pacientů s kardiovaskulárním hazardem, které prokázalo, že stravovací režim bohatý na takové zdroje potravy a nízký obsah limonád, tučného masa a dezertů se snížil až na 30% pravděpodobnost respiračního selhání. “Myšlenka” super “se stala dobře známou v médiích, ne mezi výzkumníky,” dodává.

Fascinující a konvenční

Zdá se být jasné, že integrace těchto druhů potravin do rozumného stravovacího režimu je cenná jak skutečně, tak vnitřně. “Produkuje blízkost domácí prosperity a zvyšuje sebevědomí tím, že zůstáváme ve střehu, že máme co do činění se svým tělem,” říká Itxasne Tome, klinický lékař na klinice Ravenna.